01st cze2013

II GRH informacje i zapisy

by Mikolaj

II Gdyński Rajd Historyczny
IX Runda Turystycznego Pucharu Polski PZMot
>> informacje i zapisy

 

 

Off
26th lis2012

Relacje i zdjęcia z degustacji

by Mikolaj

W sobotnie popołudnie grupa otwartych na nowości miłośników wina spotkała się w sopockiej restauracji Bulaj na degustacji komentowanej przez Wojciecha Bońkowskiego, współautora z Markiem Bieńczykiem przewodnika „Wina Europy”, redaktora Magazynu Wino i współzałożyciela portalu winicjatywa.pl. Trudnego zadania dopasowania dań degustacyjnych do win podjął się szef kuchni Bulaja Artur Moroz, jedna z ważniejszych postaci polskiego slowfoodu…

…ciąg dalszy i zdjęcia dostępne >> tutaj

Off
15th lis2012

Zapraszamy na degustację!

by Mikolaj

Degustacja win naturalnych i prezentacja trójmiejskich importerów

24 listopada 2012 r., Restauracja Bulaj, Sopot, al. Mamuszki 22, Park Północny

Zapraszamy do Sopotu!

12.00 – 15.30 degustacja win naturalnych (ekologicznych, biodynamicznych) komentowana przez Wojciecha Bońkowskiego (współautor z Markiem Bieńczykiem przewodnika „Wina Europy”, w latach 2002–2010 autor i zastępca redaktora naczelnego Magazynu Wino, współzałożyciel portalu winicjatywa.pl), autorskie menu Artura Moroza dopasowane do charakteru win, wstęp na zaproszenia
-> lista win

16.00 – 20.00 prezentacja oferty trójmiejskich importerów, możliwość spróbowania ponad 30 win produkowanych metodami konwencjonalnymi oraz win ekologicznych i biodynamicznych, wstęp 25 zł
-> szczegóły

Importerzy:

Cyrano & Roxane – wina francuskie – cyrano-roxane.pl

Noma – wina włoskie – winawloskie.pl

Oliwa i Wino – wina portugalskie i gruzińskie – oliwaiwino.com

Rio del Vino – wina hiszpańskie – rzekawina.pl

Dolio Vini – wina włoskie, węgierskie i rumuńskie – doliovini.pl

Organizatorzy:

Polski Touring Klub

tel. 600 066 044 , mail: ptk@touringklub.pl

Winicjatywa – winicjatywa.pl

 

 

Wina naturalne – winiarski slowfood

Pojęcie „wina naturalne” obejmuje dwa coraz popularniejsze nurty współczesnego winiarstwa – wina ekologiczne i wina biodynamiczne. Ich cechą wspólną jest jak najmniejsza interwencja w proces tworzenia wina – wino naturalne to takie, któremu nic nie dodano i nic nie ujęto. W winnicach ekologicznych nie wykorzystuje się chemicznych środków ochrony roślin, sztucznych drożdży ułatwiających kontrolowanie procesu fermentacji, do minimum ogranicza się poziom siarczynów służących do konserwacji wina, nie stosuje się technologicznych metod jego ulepszania. Biodynamika to coś więcej – praca w winnicy i poszczególne etapy tworzenia wina są dostosowane do faz księżyca, ziemię użyźnia się specjalnymi miksturami, wina fermentują w glinianych amforach. Wina naturalne często zaskakują nietypowym smakiem i aromatem, to winiarska podróż w przeszłość, ale zdaniem wielu i w przyszłość, bo miłośników „winiarskiego slowfoodu” jest coraz więcej.

 

 

Off
20th wrz2012

Skany i wino

by Mikolaj

PTKlub powoli przechodzi na jesienno-zimowy tryb aktywności. Zabieramy się za archiwizację i publikowanie naszych zbiorów – będą to m.in. skany przedwojennego „oficjalnego organu PTK”, czyli miesięcznika „Touring”, a w nich np. relacje z Monte Carlo oraz mnóstwo porad dla szoferów.
Zapraszamy też na początek listopada na degustację win i prezentację trójmiejskich importerów organizowaną razem z Wojciechem Bońkowskim i portalem Winicjatywa. Tematem przewodnim będą tzw. wina naturalne, jeśli ktoś chce przed spotkaniem zgłębić temat, polecamy choćby tekst Bez dogmatu czy naszą relację z targów Vini Naturali w Rzymie: Naturalne, czyli jakie?

Off
19th wrz2012

Czwarta i ostatnia porcja zdjęć z GRH

by Mikolaj

Zapraszamy do -> galerii

Off
13th sie2012

Historyczny przeszedł do historii

by Mikolaj

No i Historyczny przeszedł do historii… Tygodnie przygotowań, nieprzespane noce, setki telefonów, maili, ustaleń, wizyt w firmach, uzgodnień w urzędach… Co my teraz ze sobą zrobimy..?
Dziękujemy partnerom organizacyjnym i sponsorom, ale przede wszystkim Wam – uczestnikom i widzom. Swoją obecnością i entuzjazmem pokazaliście, że nasza praca miała sens. Na pewno nie pozwolimy o sobie zapomnieć, rezerwujcie sobie czas na przyszły rok! Pozdrawiamy – ekipa Polskiego Touring Klubu.

 

 

Oficjalna relacja:

11 i 12 sierpnia miłośnicy klasycznej motoryzacji mieli swoje święto. W Gdyni zaprezentował się pełen przekrój zabytkowych pojazdów – od dostawczego trójkołowca po Ferrari, od limuzyn po auta rajdowe, od Trabanta po Ikarusa.

Elegancka sobota…

Blisko 40 załóg z Trójmiasta i z całej Polski wystartowało w Gdyńskim Rajdzie Historycznym zorganizowanym przez stowarzyszenie Polski Touring Klub we współpracy z Automobilklubem Morskim. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania 56 kilometrową trasę rajdu turystycznego, podczas której rozwiązywali zagadki z wykorzystaniem archiwalnych pocztówek i map, zobaczyli wystawę poświeconą historii pomorskiego automobilizmu, odwiedzili Gdyńskie Muzeum Motoryzacji i bawili się w Kolibki Adventure Park. Główną nagrodą był rejs do Szwecji.
Po południu, na parkingu przed Akwarium Gdyńskim, odbył się konkurs elegancji, podczas którego wyłoniono najciekawszy pojazd z najlepiej przebraną załogą. Główna nagroda – rzeźba ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka trafiła w ręce Piotra Krachulca i Jerzego Oleszczuka – załogi włoskiego trójkołowca Piaggio Ape z 1986 r. Piękna pogoda i niezwykłe auta ściągnęły imprezę wielu miłośników motoryzacji. Niektórzy chcieli jedynie pooglądać, inni w ostatniej chwili próbowali się dołączyć i zaprezentować swoje samochody, motocykle i skutery.

…i sportowa niedziela

Niedzielny poranek wypełniły zupełnie inne atrakcje. Na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Polskiej i na parkingu przy ul. Chrzanowskiego rozegrano próby sportowe – krótki wyścig z szykanami oraz jazdy sprawnościowe. Na tej samej trasie startowały przygotowane do sportu 200 i 300-konne maszyny oraz eleganckie limuzyny, zabytkowe karetki oraz odrestaurowany Ikarus. Dzięki stosowaniu przeliczników wiekowych i pojemnościowych nikt nie był bez szans.
Po próbach uczestnicy wybrali się na spacer szlakiem modernizmu, który zakończył się w budynku Dworca Morskiego. Tam wręczono nagrody – pamiątkowe rzeźby oraz wina ze specjalnie przygotowanymi etykietami. Pierwsze miejsce w najważniejszej kategorii „oldtimer” zajęła załoga Jakub Zadrożny i Malwina Spandowska na MGB GT z 1965 r.

Życzliwe przyjęcie tej nowej imprezy sprawiło, że organizatorzy planują ją powtórzyć za rok łącząc z innym wydarzeniem, które niedawno przygotowali – pościgiem za balonem.

Choć impreza się zakończyła, nadal trwa konkurs fotograficzny „Auto i architektura” na najlepsze zdjęcia zrobione podczas Rajdu. Szczegóły na stronie www.touringklub.pl

Off
09th sie2012

Uwaga, zlot zabytków!

by Mikolaj

Gdyński Rajd HistorycznyUwaga, już za dwa dni rozpoczyna się Gdyński Rajd Historyczny! Garść najnowszych informacji:
– opublikowaliśmy uzupełniony Regulamin Rajdu, w nim m.in. informacja o wymogach bezpieczeństwa takich jak korzystanie z kasków podczas prób sprawnościowych. Kilka kasków  na wszelki wypadek zapewnimy.
– opublikowaliśmy program szczegółowy dla uczestników wraz z mapkami
– ogłosiliśmy konkurs fotograficznyAuto i architektura
– otrzymaliśmy od firmy Noma – wielkie wina włoskie sporo prezentów dla Was
– dobijamy już do tysiąca odsłon naszej wyjątkowej filmowej zapowiedzi z Ferrari Daytona w roli głównej

Off
07th maj2012

Pościg za balonem – zapisy

by Mikolaj

Uruchomiliśmy zapisy na Pościg za balonem w Chmielnie -> zapraszamy

 

Off
Strony:123»