01st sie2013

II GRH – podziękowanie i prośba o opinie

by Mikolaj

Drodzy Państwo,

dziękujemy za udział w II Gdyńskim Rajdzie Historycznym. Pogodę mieliśmy jak na zamówienie, był to najgorętszy weekend w tym roku. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się kaszubskie krajobrazy i Muzeum VW. Staraliśmy się, aby zadania trasie były nieoczywiste, próba sportowa emocjonująca, a test z wiedzy o motoryzacji zachęcił do jej pogłębiania.

Biorący udział tylko w pierwszym dniu imprezy mogą żałować spotkania z Januszem Kaniewskim – trwało ponad 2 godziny i przerodziło się w ciekawą dyskusję, między innymi na niewygodny dla koncernów motoryzacyjnych temat planowanego starzenia produktów. Rozmawialiśmy też wpływie młodzieńczych fascynacji i popkultury na późniejsze wybory motoryzacyjne.

Z pierwszych relacji od Was wiemy, że moglibyśmy poprawić wypuszczanie zawodników na trasę oraz na próbę sportową. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale jak wiecie zaledwie na kilka dni przed startem musieliśmy zrezygnować z prób na parkingu w Gdyni (jak się okazało przez błąd pracownika firmy wynajmującej parking, bo ostatecznie był on pusty) i przenieść je do Chmielna. To wywróciło nieco plan Rajdu.

Z pewnością nie była to ostatnia organizowana przez nas impreza (myślimy choćby o kolejnych pościgach za balonem), dlatego prosimy o wypełnienie -> ankiety.

Pozdrawiamy
Organizatorzy

Off
29th lip2013

Wyniki II GRH

by Mikolaj

Wyniki II Gdyńskiego Rajdu Historycznego

Plik excel – kompletne wyniki z podziałem na kategorie

Pliki pdf:
Współczesne
Youngtimery
Oldtimery
Generalka

Wyniki zatwierdziły delegatki PZMotu ;)

Zadania i pytania z wiedzy o motoryzacji oraz BRD wraz z odpowiedziami są dostępne TUTAJ

 

Off
25th lip2013

Główna nagroda – rejs do Szwecji!

by Mikolaj

Miasto nad morzem to i nagroda morska. Na zwycięzcę II GRH czeka dwudniowy rejs turystyczno-rozrywkowy do Szwecji dla 2 osób ufundowany przez StenaLine - Szwecja w 1 dzień.

Coś czuję, że konkurencja na trasie wzrośnie i nie będzie odpisywania pytań!

Off
27th cze2013

Noclegi w Muzeum VW podczas II GRH

by Mikolaj

Muzeum VW – Galeria Pępowo oferuje noclegi dla uczestników GRH w specjalnych cenach – 150 zł za pokój dwuosobowy, 120 zł za jednoosobowy.

Szczegóły na stronie  vwmuzeum.pl

Miejsce wyjątkowe, właściciel to pasjonat motoryzacji, warto skorzystać!

Off
20th wrz2012

Skany i wino

by Mikolaj

PTKlub powoli przechodzi na jesienno-zimowy tryb aktywności. Zabieramy się za archiwizację i publikowanie naszych zbiorów – będą to m.in. skany przedwojennego „oficjalnego organu PTK”, czyli miesięcznika „Touring”, a w nich np. relacje z Monte Carlo oraz mnóstwo porad dla szoferów.
Zapraszamy też na początek listopada na degustację win i prezentację trójmiejskich importerów organizowaną razem z Wojciechem Bońkowskim i portalem Winicjatywa. Tematem przewodnim będą tzw. wina naturalne, jeśli ktoś chce przed spotkaniem zgłębić temat, polecamy choćby tekst Bez dogmatu czy naszą relację z targów Vini Naturali w Rzymie: Naturalne, czyli jakie?

Off
17th sie2012

Ocena Rajdu

by Mikolaj

Podobało Wam się? Coś byście zmienili? Mamy przygotowywać kolejną edycję? Czekamy na Wasze opinie – wypełnijcie formularz!

 

Off
13th sie2012

Oficjalne wyniki i lista nagród

by Mikolaj

Oficjalne wyniki Gdyńskiego Rajdu Historycznego wraz z listą nagród są udostępnione >> TUTAJ

 

Off
09th sie2012

Uwaga, zlot zabytków!

by Mikolaj

Gdyński Rajd HistorycznyUwaga, już za dwa dni rozpoczyna się Gdyński Rajd Historyczny! Garść najnowszych informacji:
– opublikowaliśmy uzupełniony Regulamin Rajdu, w nim m.in. informacja o wymogach bezpieczeństwa takich jak korzystanie z kasków podczas prób sprawnościowych. Kilka kasków  na wszelki wypadek zapewnimy.
– opublikowaliśmy program szczegółowy dla uczestników wraz z mapkami
– ogłosiliśmy konkurs fotograficznyAuto i architektura
– otrzymaliśmy od firmy Noma – wielkie wina włoskie sporo prezentów dla Was
– dobijamy już do tysiąca odsłon naszej wyjątkowej filmowej zapowiedzi z Ferrari Daytona w roli głównej

Off
Strony:12»