01st sie2013

II GRH – podziękowanie i prośba o opinie

by Mikolaj

Drodzy Państwo,

dziękujemy za udział w II Gdyńskim Rajdzie Historycznym. Pogodę mieliśmy jak na zamówienie, był to najgorętszy weekend w tym roku. Mamy nadzieję, że spodobały Wam się kaszubskie krajobrazy i Muzeum VW. Staraliśmy się, aby zadania trasie były nieoczywiste, próba sportowa emocjonująca, a test z wiedzy o motoryzacji zachęcił do jej pogłębiania.

Biorący udział tylko w pierwszym dniu imprezy mogą żałować spotkania z Januszem Kaniewskim – trwało ponad 2 godziny i przerodziło się w ciekawą dyskusję, między innymi na niewygodny dla koncernów motoryzacyjnych temat planowanego starzenia produktów. Rozmawialiśmy też wpływie młodzieńczych fascynacji i popkultury na późniejsze wybory motoryzacyjne.

Z pierwszych relacji od Was wiemy, że moglibyśmy poprawić wypuszczanie zawodników na trasę oraz na próbę sportową. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale jak wiecie zaledwie na kilka dni przed startem musieliśmy zrezygnować z prób na parkingu w Gdyni (jak się okazało przez błąd pracownika firmy wynajmującej parking, bo ostatecznie był on pusty) i przenieść je do Chmielna. To wywróciło nieco plan Rajdu.

Z pewnością nie była to ostatnia organizowana przez nas impreza (myślimy choćby o kolejnych pościgach za balonem), dlatego prosimy o wypełnienie -> ankiety.

Pozdrawiamy
Organizatorzy

Off
27th cze2013

Noclegi w Muzeum VW podczas II GRH

by Mikolaj

Muzeum VW – Galeria Pępowo oferuje noclegi dla uczestników GRH w specjalnych cenach – 150 zł za pokój dwuosobowy, 120 zł za jednoosobowy.

Szczegóły na stronie  vwmuzeum.pl

Miejsce wyjątkowe, właściciel to pasjonat motoryzacji, warto skorzystać!

Off
05th wrz2012

O Pościgu w Classicauto

by Mikolaj

Tekst „W pogoni za balonem” pojawił się w najnowszym Classicauto. Autorem jest Piotr Warych, kierowca Wartburga, który wygrał klasę zabytków.

zapraszamy >> CA72_balon_PTK

Off
24th lip2012

Przysyłajcie zdjęcia!

by Mikolaj

Zabrakło wśród nas profesjonalnego fotografa, tym chętniej przyjmiemy od Was wszystkie ciekawe zdjęcia. Prosimy je przysyłać na adres ptk@touringklub.pl. Jako pierwszy, sam z siebie, świetnie zdjęcia przysłał Bartłomiej Łojek – dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia.

Off
23rd lip2012

Balonowy chrzest

by Mikolaj

Piotr Fortuna, jeden z organizatorów, poświecił się i dzielnie poleciał balonem. Jego wrażenia wkrótce.

Off
23rd lip2012

Lis złapany, Chmielno nasze!

by Mikolaj

Balon wystartował, lis złapany! Abstrakcyjną jeszcze kilka miesięcy temu ideę przywrócenia tej przedwojennej zabawy udało się zrealizować! Kilkaset osób na pikniku w Chmielnie, mnóstwo szczęśliwych dzieciaków, 60 uczestników „Gry wiejskiej”, kilkanaście aut zabytkowych oraz drugie tyle terenowych i youngtimerów. Nie obyło się bez przygód – wiatr zmusił nas do przeniesienia startu w okolice Sierakowic, ale Ci, których to nie zniechęciło, walczyli do ostatnich metrów o urwanie lisiej kity. Dłuższa relacja wkrótce.

Dziękujemy uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom i patronom medialnym!

Off
19th lip2012

Gra wiejska i pościg za balonem

by Mikolaj

Uruchomiliśmy formularz rejestracyjny, zgłoszenia wysłane mailem pozostają oczywiście aktualne, można nadal korzystać z tej drogi. Można również rejestrować się na miejscu. Korzystanie z atrakcji na pikniku i udział w „grze wiejskiej” są nieodpłatne, uczestników Pościgu obwiązuje wpisowe w wysokości 50 zł dla 2-os załogi auta i 25 zł dla rowerzystów, w ramach którego otrzymuje się mosiężną plakietę, żurek, danie z grilla z napojami i kaszubskie smakołyki.

PIKNIK NA STADIONIE w Chmielnie, od godz. 12.00
Grill i kaszubskie specjały przygotowane przez Bernadetę Puzdrowską, laureatkę wielu nagród kulinarnych, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” oraz Kolibki Adventure Park, m.in. ścianka wspinaczkowa, konkurencje sportowe, dmuchany zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane.

Bernadeta Puzdrowska – Miłośniczka, propagatorka kuchni gdańskiej i kaszubskiej. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, w tym bardzo ważnej – Perły 2009 za śledzia w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Przyczyniła się do wpisania wielu pomorskich dań i deserów na ministerialną listę produktów tradycyjnych. Mieszanka kaszubskich Ostrzyc, w których założyła gospodarstwo agroturystyczne Kaszubski Zapiecek. Można tam skosztować kaszubskich dań i tradycyjnego chleba na ziemniakach. (za trojmiasto.pl)

GRA WIEJSKA O godz. 14 (gorąco polecamy!)
…czyli gra terenowa z zagadkami i zadaniami do wykonania. Wiesz, gdzie było średniowieczne grodzisko, gdzie Zbyszek Cybulski miał wesele, kto wymyślił wzory zdobień na kaszubskiej ceramice? Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody: rejs do Szwecji dla 2 osób ze Stena Line, karnety do gdyńskiego Adventure Parku, kolacja w restauracji Checz u Kaszebe, podnoszenie w koszu balonu, karnety do fitness Good Luck Club oraz przejażdżka zabytkowym Ferrari.
Nagrody o 17.00 wręczą wójt Zbigniew Roszkowski i bokser Darek Tiger Michalczewski.

POŚCIG ZA BALONEM
Samochody zabytkowe, terenowe i rowerzyści będą gonili lecący nad polami i jeziorami balon. Puchary Wójta Chmielna otrzymają ci, którzy pierwsi dotrą do balonu po jego wylądowaniu. Obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł dla 2-os załogi auta i 25 zł dla rowerzystów, w ramach którego otrzymuje się mosiężną plakietę, żurek, danie z grilla z napojami i kaszubskie smakołyki.

Off
11th lip2012

spotykamy się!

by Mikolaj

Nagromadziło się kilka imprez i spotkań przez ostatnie tygodnie, więc z kronikarskiego obowiązku wspomnijmy najważniejsze:
– III Raid Kowala 2012 – Noc Muzeów 19 – 20 maja 2012, gdzie wystartowały dwie ekipy reprezentujące PTK. Jedna z nich stanęła nawet na podium ;] polecamy linki: o Raidzie na forum AKM oraz relację kolegów z klasyczny.com
– odwiedziliśmy Tomka Traskiewicza czyli słynnego w środowisku fanów 4×4 Traska w jego nowej siedzibie w Miszewku. Warsztat i opowieści Traska robią wrażenie. Zaprosiliśmy ekipę przeprawową na Pościg za balonem, zaproszenie przyjęte, jeśli się zjawią,trzeba będzie stworzyć osobą klasę, bo pewnie będą chcieli się przeprawić przez jezioro ;)
– skromnie bo skromnie, ale reprezentowaliśmy PTK na spotkaniu „Automobile i automobiliści przedwojennej Gdyni”. Więcej o imprezie na trojmiasto.pl, ibedeker.pl oraz w relacjach filmowych polnocna.tv i tvgdynia.

Off
Strony:12»