29th lip2013

Wyniki II GRH

by Mikolaj

Wyniki II Gdyńskiego Rajdu Historycznego

Plik excel – kompletne wyniki z podziałem na kategorie

Pliki pdf:
Współczesne
Youngtimery
Oldtimery
Generalka

Wyniki zatwierdziły delegatki PZMotu ;)

Zadania i pytania z wiedzy o motoryzacji oraz BRD wraz z odpowiedziami są dostępne TUTAJ

 

Off
09th cze2013

IV Runda MPPZ Pruszcz Gdański

by Mikolaj

8 czerwca 2013 – zdjęcia z konkursu elegancji

Off
03rd gru2012

Jesień w Italii

by Mikolaj

Się jeździ, się bywa, się pisze:
Museo Casa Enzo Ferrari
Auto Moto d’Epoca 2012 w Padwie

Off
19th wrz2012

Czwarta i ostatnia porcja zdjęć z GRH

by Mikolaj

Zapraszamy do -> galerii

Off
22nd sie2012

fotorelacja na klasyczny.com

by Mikolaj

Świetna fotorelacja na klasyczny.com

Dziękujemy i pozdrawiamy ekipę!

Off
13th sie2012

Oficjalne wyniki i lista nagród

by Mikolaj

Oficjalne wyniki Gdyńskiego Rajdu Historycznego wraz z listą nagród są udostępnione >> TUTAJ

 

Off
13th sie2012

Historyczny przeszedł do historii

by Mikolaj

No i Historyczny przeszedł do historii… Tygodnie przygotowań, nieprzespane noce, setki telefonów, maili, ustaleń, wizyt w firmach, uzgodnień w urzędach… Co my teraz ze sobą zrobimy..?
Dziękujemy partnerom organizacyjnym i sponsorom, ale przede wszystkim Wam – uczestnikom i widzom. Swoją obecnością i entuzjazmem pokazaliście, że nasza praca miała sens. Na pewno nie pozwolimy o sobie zapomnieć, rezerwujcie sobie czas na przyszły rok! Pozdrawiamy – ekipa Polskiego Touring Klubu.

 

 

Oficjalna relacja:

11 i 12 sierpnia miłośnicy klasycznej motoryzacji mieli swoje święto. W Gdyni zaprezentował się pełen przekrój zabytkowych pojazdów – od dostawczego trójkołowca po Ferrari, od limuzyn po auta rajdowe, od Trabanta po Ikarusa.

Elegancka sobota…

Blisko 40 załóg z Trójmiasta i z całej Polski wystartowało w Gdyńskim Rajdzie Historycznym zorganizowanym przez stowarzyszenie Polski Touring Klub we współpracy z Automobilklubem Morskim. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania 56 kilometrową trasę rajdu turystycznego, podczas której rozwiązywali zagadki z wykorzystaniem archiwalnych pocztówek i map, zobaczyli wystawę poświeconą historii pomorskiego automobilizmu, odwiedzili Gdyńskie Muzeum Motoryzacji i bawili się w Kolibki Adventure Park. Główną nagrodą był rejs do Szwecji.
Po południu, na parkingu przed Akwarium Gdyńskim, odbył się konkurs elegancji, podczas którego wyłoniono najciekawszy pojazd z najlepiej przebraną załogą. Główna nagroda – rzeźba ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka trafiła w ręce Piotra Krachulca i Jerzego Oleszczuka – załogi włoskiego trójkołowca Piaggio Ape z 1986 r. Piękna pogoda i niezwykłe auta ściągnęły imprezę wielu miłośników motoryzacji. Niektórzy chcieli jedynie pooglądać, inni w ostatniej chwili próbowali się dołączyć i zaprezentować swoje samochody, motocykle i skutery.

…i sportowa niedziela

Niedzielny poranek wypełniły zupełnie inne atrakcje. Na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Polskiej i na parkingu przy ul. Chrzanowskiego rozegrano próby sportowe – krótki wyścig z szykanami oraz jazdy sprawnościowe. Na tej samej trasie startowały przygotowane do sportu 200 i 300-konne maszyny oraz eleganckie limuzyny, zabytkowe karetki oraz odrestaurowany Ikarus. Dzięki stosowaniu przeliczników wiekowych i pojemnościowych nikt nie był bez szans.
Po próbach uczestnicy wybrali się na spacer szlakiem modernizmu, który zakończył się w budynku Dworca Morskiego. Tam wręczono nagrody – pamiątkowe rzeźby oraz wina ze specjalnie przygotowanymi etykietami. Pierwsze miejsce w najważniejszej kategorii „oldtimer” zajęła załoga Jakub Zadrożny i Malwina Spandowska na MGB GT z 1965 r.

Życzliwe przyjęcie tej nowej imprezy sprawiło, że organizatorzy planują ją powtórzyć za rok łącząc z innym wydarzeniem, które niedawno przygotowali – pościgiem za balonem.

Choć impreza się zakończyła, nadal trwa konkurs fotograficzny „Auto i architektura” na najlepsze zdjęcia zrobione podczas Rajdu. Szczegóły na stronie www.touringklub.pl

Off
24th lip2012

Przysyłajcie zdjęcia!

by Mikolaj

Zabrakło wśród nas profesjonalnego fotografa, tym chętniej przyjmiemy od Was wszystkie ciekawe zdjęcia. Prosimy je przysyłać na adres ptk@touringklub.pl. Jako pierwszy, sam z siebie, świetnie zdjęcia przysłał Bartłomiej Łojek – dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia.

Off
Strony:12»