19th lip2012

Gra wiejska i pościg za balonem

by Mikolaj

Uruchomiliśmy formularz rejestracyjny, zgłoszenia wysłane mailem pozostają oczywiście aktualne, można nadal korzystać z tej drogi. Można również rejestrować się na miejscu. Korzystanie z atrakcji na pikniku i udział w „grze wiejskiej” są nieodpłatne, uczestników Pościgu obwiązuje wpisowe w wysokości 50 zł dla 2-os załogi auta i 25 zł dla rowerzystów, w ramach którego otrzymuje się mosiężną plakietę, żurek, danie z grilla z napojami i kaszubskie smakołyki.

PIKNIK NA STADIONIE w Chmielnie, od godz. 12.00
Grill i kaszubskie specjały przygotowane przez Bernadetę Puzdrowską, laureatkę wielu nagród kulinarnych, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” oraz Kolibki Adventure Park, m.in. ścianka wspinaczkowa, konkurencje sportowe, dmuchany zamek, malowanie twarzy, bańki mydlane.

Bernadeta Puzdrowska – Miłośniczka, propagatorka kuchni gdańskiej i kaszubskiej. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, w tym bardzo ważnej – Perły 2009 za śledzia w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Przyczyniła się do wpisania wielu pomorskich dań i deserów na ministerialną listę produktów tradycyjnych. Mieszanka kaszubskich Ostrzyc, w których założyła gospodarstwo agroturystyczne Kaszubski Zapiecek. Można tam skosztować kaszubskich dań i tradycyjnego chleba na ziemniakach. (za trojmiasto.pl)

GRA WIEJSKA O godz. 14 (gorąco polecamy!)
…czyli gra terenowa z zagadkami i zadaniami do wykonania. Wiesz, gdzie było średniowieczne grodzisko, gdzie Zbyszek Cybulski miał wesele, kto wymyślił wzory zdobień na kaszubskiej ceramice? Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody: rejs do Szwecji dla 2 osób ze Stena Line, karnety do gdyńskiego Adventure Parku, kolacja w restauracji Checz u Kaszebe, podnoszenie w koszu balonu, karnety do fitness Good Luck Club oraz przejażdżka zabytkowym Ferrari.
Nagrody o 17.00 wręczą wójt Zbigniew Roszkowski i bokser Darek Tiger Michalczewski.

POŚCIG ZA BALONEM
Samochody zabytkowe, terenowe i rowerzyści będą gonili lecący nad polami i jeziorami balon. Puchary Wójta Chmielna otrzymają ci, którzy pierwsi dotrą do balonu po jego wylądowaniu. Obowiązuje wpisowe w wysokości 50 zł dla 2-os załogi auta i 25 zł dla rowerzystów, w ramach którego otrzymuje się mosiężną plakietę, żurek, danie z grilla z napojami i kaszubskie smakołyki.

Off

Comments are closed.