21 lipca – Pościg za balonem w Chmielnie

Latem w Chmielnie gonimy zabytkowymi autami i rowerami uciekający nad polami i jeziorami balon. Prawdziwy, duży balon z koszem, zupełnie jak przed laty, kiedy podczas słynnych „pogoni za lisem” do balonu przywiązywano lisią kitę, tak jak to opisywał Paweł Huelle w książce „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala”. A zanim zaczniemy gonić, piknikujemy na stadionie, próbujemy lokalnej kuchni, bawimy się i jeździmy po okolicy. Impreza jest otwarta – zapraszamy mieszkańców Chmielna i okolic, zapraszamy mieszkańców Trójmiasta. Zabierzcie znajomych i przyjaciół, będą dania z grilla, będą gospodynie ze swoimi specjałami, przy dobrej muzyce będzie można napić się regionalnego piwa i poleżeć na pobliskiej plaży. o 14.00 rozpoczniemy grę terenową z zagadkami i ciekawymi zadaniami, poszukamy miejsca, gdzie przed 50 laty Zbigniew Cybulski miał swoje wesele. Na zwycięzców czekają naprawdę atrakcyjne nagrody – rejs do Szwecji dla 2 osób ze Stenaline, karnety do gdyńskiego Adventure Parku, voucher na kolację w restauracji Checz u Kaszebe, podnoszenie w koszu balonu, przejażdżka zabytkowym Ferrari.

kliknij TUTAJ aby przejść do formularza rejestracyjnego

Program imprezy
godz. 12-14: rejestracja załóg na stadionie w Chmielnie
godz. 14-17: prezentacja załóg, konkurs elegancji, pamiątkowe zdjęcie uczestników, Gra Wiejska (terenowa) po Chmielnie, piknik
godz. 16-18: podnoszenie balonu, przygotowanie do pościgu
godz. 18-19: start
godz. 20-22: zakończenie pościgu, powrót do Chmielna, wręczenie nagród, dla chętnych ognisko
Istnieje możliwość przenocowania w Chmielnie – szczegóły w zakładce noclegi.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo na adres balon@touringklub.pl lub za pomocą formularza rejestracyjnego
W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska członków załogi, nr telefonu, markę i rok produkcji  samochodu (lub adnotację „rowerzysta”)

 

Wpisowe opłacone do 9 lipca wynosi 50 zł od załogi (kierowca+pilot), obejmuje uczestnictwo w pościgu, pakiet startowy (okolicznościową plakietę-medal, naklejki i inne materiały) oraz danie z grilla z napojem.
Wpisowe dla rowerzystów wynosi 25 zł.
Wpisowe od 10 lipca oraz w dniu imprezy wynosi odpowiednio 60 zł i 30 zł.
Osobom rejestrującym się w tym okresie nie gwarantujemy plakiet dostępnych na miejscu, zostaną ewentualnie dosłane pocztą.

Nr konta: 31 1240 1239 1111 0010 4348 2464 Bank Pekao S.A. I Oddział w Gdyni
Stowarzyszenie Polski Touring Klub, ul. I Armii Wojska Polskiego 13, 81-383 Gdynia
Tytułem: balon – imię i nazwisko – marka samochodu/rowerzysta

Impreza ma charakter non-profit, wpisowe pokrywa koszt świadczeń (pakiet startowy, posiłek), lot balonu jest możliwy dzięki hojności naszego głównego sponsora – Pomorskiej Spółki Gazownictwa.

Start balonu uzależniony jest od dogodnych warunków pogodowych, ostateczna decyzja należy do pilota balonu. W przypadku, gdy balon nie wystartuje, odbędzie się konkurs jazdy na orientację z itinererem.

 

Głównym sponsorem imprezy jest Pomorska Spółka Gazownictwa

Sponsorzy

Imprezę objął patronatem honorowym Wójt Gminy Chmielno Zbigniew Roszkowski

Współpraca:

Patronat medialny:

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz