O „Pościgu” w mediach – zapowiedzi

Czeka nas wyjątkowy sezon automobilowy. Już w najbliższy weekend, przy okazji „Nocy Muzeów”, wielbiciele retro – motoryzacji spotkają się podczas klasycznego „Raidu Kowala”. Automobiliści z Gdyni przygotowują się zaś do dwóch spektakularnych wydarzeń.
(…)
Kolejne ciekawe motowydarzenie czeka nas 21 lipca w Chmielnie. Automobiliści oraz cykliści gonić będą tam wówczas prawdziwy, duży balon z koszem. Impreza, którą organizuje gdyński Touring Klub nawiązuje do wydarzenia, które opisywał między innymi Paweł Huelle w książce „Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala”.

Pogoń za balonem, podczas której będzie można spróbować dań z grilla, lokalnej kuchni, napić się regionalnego piwa i poleżeć na chmieleńskiej plaży, to pierwsze duże przedsięwzięcie założonego niedawno w Gdyni Polskiego Touring Klubu. Nowa organizacja, zrzeszająca miłośników dawnej motoryzacji i techniki nawiązuje celami i symboliką do działalności przedwojennego Polskiego Touring Klubu, który działał w latach 1925-1939, zrzeszając propagatorów turystki, cyklistów i automobilistów. Członkami wskrzeszonego Touring Klubu są przedstawiciele wolnych zawodów, artyści i przedsiębiorcy, którzy oprócz działalności zawodowej realizują się w zabytkowej motoryzacji, sporcie i podróżach. Wśród nich znajdują się osoby, posiadające wyjątkowe zbiory związane z polskim i światowym automobilizmem.

Zabytki w Gdyni

Kolejna duża impreza Touring Klubu czeka nas w połowie sierpnia w Gdyni. Wtedy to w „Mieście z Morza”, zjawi ponad pół setki zabytkowych automobili. W tym także te najciekawsze, jakie znajdują się w polskich kolekcjach prywatnych. Trasa rajdu wiodła będzie ulicami Gdyni. Próba sprawnościowa odbędzie się zaś na zamkniętej ulicy Polskiej.

Dodaj komentarz