Program szczegółowy dla uczestników

REGULAMIN – PEŁNA WERSJA

OŚWIADCZENIE, które należy wydrukować, podpisać i przekazać organizatorom przed imprezą

Dzień I 11 sierpnia PARKING PRZED AKWARIUM GDYŃSKIM (al. Jana Pawła II 1, >> mapa)
8.00 – 9.30 Odbiór pakietów startowych, rejestracja last minute, badania kontrolne
9.30 Odprawa uczestników
10.00 Rajd na orientację z itinererem z zadaniami i zagadkami dotyczącymi historii i architektury Gdyni z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i map; grill u jednego z partnerów organizacyjnych około godz. 13.00; trasa o długości 55 km w granicach administracyjnych Gdyni
15.00 Konkurs elegancji na parkingu przed Akwarium Gdyńskim – załogi prezentują własne auta. Mile widziany ubiór w stylu epoki albo ciekawe stroje nawiązujące do charakteru auta. Wręczenie nagród zwycięzcom Rajdu na orientację i Konkursu elegancji.
18.00 Rejs statkiem po porcie z przewodnikiem / architektem. Samochody pozostają na parkingu.
19.00 Wspólna kolacja w restauracji Coco w Centrum Gemini, około 800 metrów od Akwarium Gdyńskiego. Samochody można pozostawić na dotychczasowym parkingu lub zabrać na parking obok restauracji, będą widoczne z okien.
22.00Dla chętnych nocna przejażdżka po mieście w poszukiwaniu najlepszego miejsca do obserwacji Perseidów.

Dzień II 12 sierpnia UL. POLSKA I OKOLICE >> mapa
8.00 Odbiór pakietów startowych na parkingu przy ul. Chrzanowskiego dla osób startujących tylko w tym dniu, rejestracja last minute, badania kontrolne
9.30 Odprawa uczestników
10.00 Zapoznanie z trasą próby sprawnościowej
10.30 Start wyścigu na ul. Polskiej i jazdy sprawnościowej na parkingu przy ul. Chrzanowskiego. Uwaga – KASKI OBOWIĄZKOWE! Organizatorzy zapewnią po parze kasków na Polskiej i na Chrzanowskiego. Próby odbywają się równocześnie, po przejechaniu próby na parkingu przy ul. Chrzanowskiego uczestnicy przenoszą się na ul. Polską; na miejscu grill oraz kaszubskie smakołyki przygotowane przez panią Bernadetę Puzdrowską specjalnie dla uczestników Rajdu (chleb ziemniaczany, śledzie, pieczone ziemniaki, szarlotka)
15.00 Spacer szlakiem modernizmu – perły modernizmu, ślady wsi rybackiej, nowe realizacje, architektura portowa. Uczestnicy pozostawiają samochody na parkingu przy Chrzanowskiego i zabytkowym Ikarusem udają się pod budynek PLO przy ul. 10 lutego 24, gdzie rozpoczyna się zwiedzanie z przewodnikiem Marcinem Szerle. Trasa ok 3 km, spacer kończy się w Dworcu Morskim pobliżu zaparkowanych aut.
17.00 Wręczenie nagród w Dworcu Morskim, ul. Polska 1. Zakończenie imprezy.

mapa

Dodaj komentarz