cz. II trójmiejscy importerzy win

Degustacja win konwencjonalnych i win naturalnych – ekologicznych i biodynamicznych

16.00 – 20.00 prezentacja oferty trójmiejskich importerów, możliwość spróbowania ponad 30 win produkowanych metodami konwencjonalnymi oraz win ekologicznych i biodynamicznych, wstęp 25 zł

 

Importerzy (kolejność alfabetyczna):

Cyrano & Roxane – TRADYCJA FRANCUSKA W POLSCE – cyrano-roxane.pl
Firma Cyrano & Roxane z siedzibą w Sopocie została założona w 2008 roku przez Państwa Petit. Marc Petit jest rodowitym Francuzem z Bergerac.
Celem firmy jest promocja produktów francuskich, w tym win, na rynku polskim.
W ofercie można znaleźć wyjątkowe wina sprowadzanie z małych, rodzinnych winnic z Południa Francji. Wina są specjalnie dobrane. Marc z żoną przejechali tysiące kilometrów w poszukiwaniu win, które odzwierciedlają charakter Południa Francji.
Większość z nich to wina ekologiczne, a nawet biodynamiczne, ale przede wszystkim są to wina, które sami bardzo lubią.
Charakteryzuje je różnorodność szczepów, kolorów i smaków.
Wina są dostępne w 2 punktach sprzedaży
Winiarnia Cyrano – Sopot, Boh. Monte Cassino 11 tel. 660 759 594
Sklep Cyrano „Wina i Sery” – Gdynia, ul. Wielkopolska 31 tel. 668 938 249
Kontakt: Maria Petit 662 756 540

 

Noma – wielkie wina włoskiewinawloskie.pl
Firma Noma już od 1995 roku zajmuje się importem i dystrybucją doskonałych jakościowo win, pochodzących wyłącznie z najlepszych winnic Italii. Wiemy jak solidne i utytułowane wina włoskie proponujemy w naszym portfolio i na życzenie potrafimy to udokumentować. Z wielką satysfakcją w narodowym rankingu najlepszych włoskich win odnajdujemy te, które znajdują się w naszej ofercie, jak Barolo, Barbaresco, Barbera d’Alba, Dolcetto, Brunello di Montalcino, Chianti, Refosco, Malbech, Nero d’Avola i wiele innych znajdujących się na drugim bądź trzecim miejscu.

Naszych win nie można kupić w sklepach, co jest ważnym i dodatkowym atutem przy wyborze ich na prezenty. Są znane i cenione wśród bywalców renomowanych restauracji na terenie kraju. Pomiędzy winnicą, jej właścicielem a nami nie ma żadnych pośredników co sprawia, że wina oferujemy po bardzo przystępnych cenach. Dostarczamy również wina na bankiety i imprezy okolicznościowe.

Noma Sp. z o.o.
ul. Janka Wiśniewskiego 20
81-335 Gdynia
tel. 58 661 00 41
fax 58 661 00 46
info@noma.gdynia.pl
www.noma.gdynia.pl
www.winawloskie.pl

Prezentowane wina:
Białe
1.Lagarder, Riesling Benaco Bresciano IGT’2010, Pratello – wino biologiczne
2.Cataratto, Sicilia IGT’ 2011, Montalto – wino biologiczne
Czerwone
3. Promessa, Syrah-Merlot, Puglia IGT’2009, A Mano- wino biologiczne
4. Nero d’Avola, Sicilia IGT’2011, Montalto – wino biologiczne
oraz w zależności od dostępności: Novello Salta Fos, Turranio, Sauvignon, Lison Pramaggiore DOC’2011 od Bosco del Merlo, Mantus, Merlot Sant’Antimo DOC’2010 od Mate

 

Oliwa i Wino – wina portugalskie i gruzińskieoliwaiwino.com
ul. opata Jacka Rybińskiego 24/10, 80-320 Gdańsk
tel: 58 342-46-70, 606-375-571

 

 

 

Atlantika
Firma Atlantika, jest największym importerem i dystrybutorem win portugalskich w Polsce. Założona w 2001 roku przez Portugalczyka, chcącego wprowadzić oraz szerzyć kulturę i pasję winiarską w Polsce, nieustannie wzbogaca swoją ofertę o nowe pozycje z Hiszpanii, Włoch, Chile oraz innych zakątków świata. Wina portugalskie z szerokiego wachlarza oferowanych przez firmę Atlantika, należą do najbardziej interesujących win w Europie, czego dowodem jest wiele medali i wyróżnień zdobywanych na
międzynarodowych konkursach winiarskich. Dzięki renomie i wyjątkowości win będących w ofercie firmy Atlantika, „Magazyn Wino” utytułował ją „Importerem Roku 2006″. Oferta firmy Atlantika pozwoli wyróżnić się spośród rosnącej konkurencji
i zaoferować swoim klientom wino portugalskie, zdobywające przebojem światowe rynki.
W naszej ofercie znajdą Państwo wina światowej klasy producentów takich jak:
Luis Pato, Herdade do Esporao, Casa Ermelinda Freitas, Quinta da Alorna lub Bacalhoa, jak również słynne, słodkie wina Porto z winnicy Dirka Niepoorta, Madeire z Vinhos Justino Henriques czy Moscatel de Setubal.
ATLANTIKA Sp. z o.o.
al. Prymasa Tysiąclecia 62 pok.114
01-424 Warszawa
tel. 22 877-14-95
atlantika@atlantika.pl

Marani
Informacje o najstarszych tradycjach uprawy winorośli i produkcji win wysokiej jakości w Gruzji, spotyka się w pracach znanych mędrców starożytnych takich jak Homer i Apoloniusz. Odkrycia archeologiczne ogromnych dzbanów glinianych KWEWRY do produkcji i przechowywania wina, a także nasion winogron pochodzących sprzed 6-7 tysięcy lat stanowią podstawę do potwierdzenia przez naukowców teorii, że Kaukaz, a szczególnie Gruzja, są miejscem, gdzie pojawiły się pierwsze uprawne odmiany winorośli, które później przeniknęły do innych krajów europejskich.
Jesteśmy oficjalnym przedstawicielstwem gruzińskiej winiarni „Telavi Wine Cellar”, która cieszy się prawie stuletnią tradycją. W winiarni podczas produkcji jest stosowana najnowsza technologia przy zachowaniu gruzińskich narodowych tradycji winiarskich (wyrób wina w KWEWRI). Winiarnia posiada własne winnice gdzie są uprawiane przede wszystkim gruzińskie endemiczne szczepy SAPERAVI, RKATSITELI, itd.
Nasze wina, ze znakiem handlowym „MARANI” i „SATRAPEZO”, charakteryzują się najwyższą jakością, co zostało potwierdzone wieloma wyróżnieniami na światowych wystawach winiarskich (m.in. IWC , IWSC itd.).
Próbując naszych win odkryjecie tajemnicę gruzińskiego wyrobu win przekazywaną od wieków z ojca na syna.
MARANI 1915 SP. Z O.O., UL. WĄWOZOWA 23 LOK. U1, 02-796 WARSZAWA
tel. / fax. +48 22 853 62 37, tel. kom. +48 503 154 545
e-mail: marani@marani.com.pl, vm@marani.com.pl

Prezentowane wina: Kaheti, Tsinandali, Saperavi red i Mukuzani.

 

Rio del Vino – Bezpośredni importer win hiszpańskich - rzekawina.pl
Firmę założyłyśmy w 2010 roku. Jest nas trzy: romanistka, socjolożka i specjalistka od zarządzania. Mówimy po polsku, angielsku, francusku, hiszpańsku i rosyjsku.
Lata pracy w dużych firmach z poukładaną strukturą dały nam szansę zetknięcia się z wielkim biznesem, a także dały wiele wskazówek jak powinna funkcjonować firma. Nauczyłyśmy się organizowania sobie pracy oraz sztuki negocjacji. Te doświadczenia dały nam bazę, do tego, żeby zająć się założeniem działalności na własny rachunek. Odwagę musiałyśmy znaleźć w sobie. Dlatego własna firma.
Każda z nas jest inna, ale przyjaźnimy się i wizję życia mamy wspólną. Lubimy zdrową wysmakowaną kuchnię, dobre wino i aktywne życie. Lubimy sport (choć każda realizuje się w innych dyscyplinach) i wspólne wyjazdy. Dlatego jest nas trzy wspólniczki.
Jesteśmy szczęśliwe i spełnione rodzinnie (mamy razem sześcioro dzieci). Jednak w pewnym momencie naszego życia uznałyśmy, że mamy dość pracy w korporacjach i, że chcemy robić COŚ innego. COŚ miało być ekscytujące, inspirujące, zgodne z naszymi zainteresowaniami, związane z podróżami i kuchnią oraz romantyczne. Dlatego wino.
Sprowadzamy z Hiszpanii już nie tylko wino, ale także produkty spożywcze. Najważniejszą kwestią jest dla nas zachowanie jakości przy niewygórowanych cenach. Nie chcemy wstydzić się za żaden z produktów, który sprowadzamy. Większość win pochodzi z niewielkich rodzinnych winnic, które stawiają bardziej na jakość mniej na ilość. Fantastyczne w tej pracy jest to, kiedy możesz spotkać się z właścicielem winnicy i zjeść z nim obiad, podczas którego dowiesz się wszystkiego o winie. I o winnicy.
Sprowadzamy wino z Rioja, Ribera del duero, Penedes, Montsant, Jumilla, Priorat, Rueda, Rias Baixas
Wino to nie tylko praca, ale także sposób na życie.
Współpracujemy z firmą Brindis: www.brindis.pl

Prezentowane wina:
białe:
Verdejo – region Rueda- Bodegas Heredad Penalosa
Albarino- region Rias Baixas (Galicja)
czerwone:
Solana de Mayorazgo Ecologico – region Jumilla, winnica Solana de Mayorazgo, wino pochodzące z upraw ekologicznych, szczepu Monastrell, oryginalne z silną nutą pieprzu
Villarrica Crianza -klasyczna Rioja, z małej winnicy rodzinnej prowadzonej przez 4 braci
Clos de Tafal- Priorat – wybitne wino o szczególnej metodzie produkcji, w pięknie położonym regionie i winnicy na pokopalnianych terenach
Solpost 2006 – region Montsant- wino z bardzo małej winnicy posiadającej zaledwie 2 kadzie, w których produkuje się tak wysokiej klasy wino, bardzo eleganckie, doceniane w świecie winiarskim.

Rio del Vino Magdalena Zemfler Sp.K.
Ul. Szymanowskiego 9
80-280 Gdańsk
tel. 510 500 472
rzekawina@wp.pl
www.rzekawina.pl

 

Dolio Vini – wina z Europy i z Nowego Świata – doliovini.pl
Jesteśmy przyjaciółmi połączonymi wspólnymi zainteresowaniami. Lata spędzone razem oraz chęć zrobienia czegoś wspólnie zaowocowały stworzeniem własnej firmy.
Nasza firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną win z Europy oraz Nowego Świata. Działamy na terenie całej Polski. Zaopatrujemy hotele, restauracje, hurtownie oraz sklepy.
Nasza filozofia opiera się na kilku podstawach:
propagowanie kultury picia wina,
bezpośredni import,
konkurencyjne ceny jakościowych produktów niedostępnych na naszym rynku,
profesjonalna i kompleksowa obsługa klienta,
Liczne podróże po Europie pozwoliły nam poznać wielu ludzi, wiele miejsc, kultur i smaków. Wino wytwarzane tam od przeszło dwu tysięcy lat stanowi nieodzowny element kultury i codziennego życia. Tak wysokorozwinięta kultura winiarska zafascynowała nas i sądzimy, że jest świetnym przykładem dla kraju takiego jak Polska. Kraju w którym ludzie coraz częściej sięgają po butelkę wina.

Prezentowane wina:
Italia:
1. Tre Monti SoNo Sangiovese Superiore 2011
2. Tre Monti Campo di Mezzo Sangiovese Superiore 2011
3. Tre Monti Thea Bianco 2010
4. Col de Salici Valdobbiaden Prosecco Superiore Brut 2011
5. Col de Salici Valdobbiadene Prosecco Superiore Extra Dry 2011

Węgry:
1. St. Andrea Egri Csillag Napbor 2011 – białe
2. Patricius Tokaji Furmint Dry 2011 – białe
3. Gere Attila Cabernet Sauvignon 2008 – czerwone

Rumunia
1. Anima Chardonnay 2011
2. Artisan Feteasca Neagra 2009

Dolio Vini Jakub Pisarski, Robert Suchecki S.C.
Ul. Heleny Marusarzówny 2/49
80-288 Gdańsk
NIP 957-106-40-50
doliovini.pl

Dodaj komentarz